Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop
Těhotenství a porod jsou velkou změnou v životě ženy a stát se čerstvou maminkou může být velmi vzrušující ale také vyčerpávající. Tradiční čínská medicína ženám pomáhá projít tímto důležitým a krásným obdobím tím, že jim nabídne tělesnou a duševní podporu a péči. Akupunktura a fytoterapie pomáhají maminkám při regeneraci po porodu, podporují produkci mateřského mléka a obnovují fyzické síly. To vše je nezbytné pro šťastnější prožití období po porodu.
Jak tradiční čínská medicína pomáhá matkám po porodu?
Nervový systém maminky po porodu je pořád v pohotovosti kvůli narozenému miminku. Nedostatek spánku, ztráta režimu a neustálá péče o dítě přinášejí únavu, pocity úzkosti, napjatosti a nervozity. Akupunktura, která je součástí tradiční čínské medicíny, pomáhá obnovit a regenerovat tělo a jeho energetické zásoby, a tím navrací mamince pocit klidu v těle a mysli. Znovuzískané síly pak pomáhají podporovat ženu vyrovnávat se s nároky spojenými s rodičovskou rolí. Snižuje se tím riziko vytvoření poporodní deprese a maminka si spokojeně vychutnává přítomnost nového člena rodiny.
Ženy spotřebují velké množství energie a krve k donošení a porození dítěte. V Číně je pro ženy běžně obvyklé, aby po dobu 30 dní po porodu odpočívaly a jedly specifické potraviny a tím obnovily fyzické síly, energii a krev. Toto bohužel zdaleka není obvyklé v naší kultuře. Často vidíme, jak se maminky vracejí do práce časně po narození dítěte, nebo přebírají veškeré povinnosti a zodpovědnosti jenom pár dní po porodu. Někdy dokonce vidíme, že matka, která již pár dní po porodu pečuje o domácnost, vyřizuje pochůzky a pracuje, je vnímáná jako hrdina. Mnoho žen, které jsou takto aktivní brzo po porodu takovou zátěž můžou zpočátku zvládat, ale může se stát, že o měsíc později na ně dolehne vyčerpání a těžkosti při zotavování. Takový časný návrat do běžného života mamince jenom prodlužuje období rekonvalescence a přináší řadu zdravotních potíží, které se projeví později. Tradiční čínska medicína učí ženy například pomocí vhodné dietetiky jak o své tělo správně pečovat a díky bylinám dokáže maminku vyživit a připravit ji na pozdější návrat ke svým každodenním povinostem.
Tradiční čínská medicína se na každou ženu dívá individuálně. Přesnou diagnostikou a následným nastavením regenerace terapeut spolu s využitím potřebných terapeutických nástrojů jako akupunktura, bylinná léčba, dietetika, napomáhá mamince hladce projít touto životní změnou s co nejmenším výkyvy. Řeší tak poporodní potíže jako například:
Kromě fyzické a duševní podpory, péče tradiční čínské medicíny pomáhá mamince vytvářet čas a prostor pro péči o sebe samu. Například při akupunktuře maminka tráví 30 až 60 minut sama v příjemné místnosti v ordinaci čínské medicíny a nechává působit procesy obnovující rovnováhu v těle. Tatínek, nebo jiný člen rodiny, zatím určitě rád miminko pohlídá. Odměnou mu bude spokojená partnerka. Maminka se učí, že je důležité takto o sebe pečovat a proč je důležité si i těsně po porodě najít čas na sebe samu. Pak je připravena čelit všem novým okolnostem, které mateřství přináší.
Žena je po porodu vyčerpaná a sílu ji nejrychleji dodá právě tato polévka. Je nejenom sílu navracející ale také velmi chutná. Maminka se po ní rychle zregeneruje a získá vitalitu. Polévka se tradičně začíná vařit v den porodu a dává se mamince pít co nejdříve po porodu, a to 3x denně po 1dcl vývaru.
Na polévku potřebujeme:
· ¾ hovězí zadní maso
· 1 slepice
· koření na divočinu
· 2 pytlíky bylinné směsi Obnova základu
· 2l červené víno
· kořenová zelenina
Maso, zeleninu a byliny vložíme do hrnce a zalijeme červeným vínem. Vaříme na mírném ohni 8 až 12 hodin. Přecedíme a silný vývar podáváme mamince.
Přečtěte si také: Tradiční čínská medicína a padání vlasů.